Nasze marki

Wysokiej klasy narzędzia ręczne dla wymagających użytkowników. Produkowane w oparciu o nowoczesne materiały i technologie gwarantujące trwałość oraz niezawodność. Wysoka jakość potwierdzona i przetestowana w wielu rygorystycznych testach laboratoryjnych. 

Elektronarzędzia i akcesoria dla niezależnych i przedsiębiorczych. Produkty z optymalnym zestawem cech: wytrzymałej budowy, o mocnych silnikach, ergonomicznie zaprojektowane i w dobrej cenie. Przeznaczone do intensywnego użytkowania, przy obciążeniach bliskich profesjonalnym.

Elektronarzędzia i akcesoria klasy popularnej dla majsterkowiczów. Produkty przeznaczone do regularnych prac, przy średnim poziomie obciążeń.

Przegląd miar

Jeśli właśnie kupiłeś mieszkanie i chcesz je wykończyć, lub planujesz remont, czy zmianę wystroju pokoju, pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prac, dokładnie zmierzyć wszystkie pomieszczenia. Poniżej krótki przewodnik, który ułatwi Ci wybór odpowiedniego narzędzia pomiarowego dostosowanego do Twoich potrzeb.

Suwmiarki

Im mniejszy jest obszar bądź przedmiot, który musimy zmierzyć, tym większej precyzji powinniśmy wymagać od urządzenia, które wybierzemy. Do zwymiarowania średnicy otworu pod kołek bądź szerokości łba śruby najlepiej sprawdzi się suwmiarka. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na to, by urządzenie było wykonane z trwałego materiału (np. ze stali nierdzewnej). Zagwarantuje to większą żywotność narzędzia i zachowanie precyzji pomiaru na wiele lat. Ostatnio na rynku narzędzi pojawiły się suwmiarki cyfrowe z dużymi wyświetlaczami ułatwiającymi odczytanie wyniku pomiaru.

Stalowe miary zwijane

O ile suwmiarki przydadzą się przy precyzyjnych pomiarach, o tyle przy większych powierzchniach proponujemy zakup stalowej miary zwijanej. Ponieważ występują one w różnych długościach (2 – 10 metrów), pamiętaj, aby dostosować miarę do wielkości pomieszczenia, które będzie mierzone. Dużym udogodnieniem w tego typu miarach jest automatyczna blokada, dzięki której po wysunięciu miara nie zwija się samoczynnie. W celu zwiększenia wytrzymałości taśmy na uszkodzenia mechaniczne, wielu producentów pokrywa powierzchnię taśmy nylonem. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na sposób łączenia taśmy z końcówką. Podwójne nity bowiem dają gwarancję trwałości i wytrzymałości.

Odległościomierze ultradźwiękowe i laserowe

Najbardziej zaawansowane przyrządy do mierzenia to odległościomierze ultradźwiękowe i laserowe zwane dalmierzami. Przedziały, które możemy zmierzyć przy ich pomocy to najczęściej od 0,1 do 60 metrów. Dalmierze mają jednak kilka minusów – mają problem z mierzeniem odległości w przestrzeniach otwartych, ponieważ wymagają fizycznej granicy pomiaru. W pomieszczeniach wypełnionych meblami pomiary przy ich użyciu są często błędne. Ich cena także znacząco różni się od prostszych przyrządów. I tak, o ile najprostsze dalmierze ultradźwiękowe nie nadszarpną mocno naszej kieszeni to ich bardziej zaawansowane laserowe odpowiedniki mogą wymagać całkiem sporego wydatku (nawet kilka tysięcy złotych).